E-õppe päev

Videod

Religiooni- ja suhtlemispsühholoog, professor Tõnu Lehtsaar räägib taandumistarkusest ja sellega kaasnevatest emotsionaalselt rasketest olukordadest. Taanduda, sh tagasi astuda suudavad Tõnu Lehtsaare arvates vaid küpsed ja tugevad isiksused, kes usuvad oma üritusse rohkem kui oma isikusse.
 

Vabade kunstide professor Valdur Mikita miniloeng maagilisest ökoloogiast põhineb loengukursusel „Mõtterännak eestlaste elutundest“, mis kutsub mõtestama eestlaste elutunnet ja rahvuslikku identiteeti läbi arhailise paigavaimu ja loodustunnetuse. 

 

Videod Tartu Ülikooli televisioonis

Tartu Ülikooli televisiooni (UTTV) lehel olevad videod on paigutatud valdkondade järgi: medicinahumaniorasocialiarealia et naturalia ning lisaks ülikoolist üldiselt.  Videoloenguid saab otsida ka otsinguga autori nime ja märksõnade abil.

Järgnevalt pakume valiku videoloenguid.
 

Dotsent Andres Kuusik. Kuidas olla atraktiivne?

Dotsent Carri Ginter. Kodanike vastuhakust võimule – kas võimalus või kohustus?

Professor Jaak Vilo. Biti jõud on suur

Tiit Hennoste. Kirjakeelega on jokk…

Reet Kasik. Võimu keel

Kontorivõimlemine

Argikultuuri muutumine

Hümn sääsele, karule ja mesitarule

Kas digiühiskond vajab uut autoriõigust

Laste vaimsest tervisest terviklikult – on see võimalik?

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli loeng „Kehahoiu ja selja tervise heaks. Võimle koos meiega!“ (Kaja Hermlin, spordipedagoog ja treener)

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli loeng „Kas magus elu on ikka lõbus? Mida peab teadma toidusõltuvusest?“ (Uku Vainik, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi teadur)

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli loeng „Kümme sammu turvalisema arvuti kasutamise poole“ (Alo Peets, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi hajussüsteemide nooremlektor)

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli loeng „Positiivne psühholoogia ja positiivne muutus“ (Toivo Aavik, TÜ isiksuse- ja sotsiaalpsühholoogia kaasprofessor)